لهستان، قهرمان رشد اروپا!

 جمهوری لهستان یک جمهوری پارلمانی در اروپای مرکزی است.جمعیت کشور در حدود 38.5 میلیون نفر تقریب زده شده است

و ششمین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد.

موقعیت جغرافیایی

 از غرب با کشور آلمان، از جنوب با کشور اسلواکی و جمهوری چک، از شرق با بلاروس و اکراین و از شمال شرقی با یکی از واحدهای فدرالی روسیه، استان کالینینگراد و لیتوانی همسایه است. لهستان از شمال با دریای بالتیک مرز آبی دارد.

پایتخت

پایتخت و بزرگترین شهر لهستان، ورشو است. ورشو در شرق مرکز لهستان قرار گرفته، در مجاورت رود ویستولا و در 260 کیلومتری دریای بالتیک واقع شده است.جمعیت شهر ورشو در حدود 1.750 میلیون نفر و در حوزه ی کلان شهر جمعیتی معادل 3.101 میلیون نفر دارد.

این تعداد جمعیت، ورشو را به نهمین شهر پر جمعیت اتحادیه اروپا تبدیل کرده است.ورشو از پایدارترین کلان شهرهای اروپا می باشد.

ورشو در سال 2012، سومین شهر قابل زندگی براساس واحد هوش اقتصادی می باشد.در سال 2017 شهر ورشو در رتبه ی چهارم از نظر سازگاری کسب و کار قرار گرفته است. سایر شهرهای مهم عبارت است از کراکوف، وروتسواف، پوزنان، گدانسک و شچچین.

وضعیت اقتصادی

لهستان هشتمین کشور بزرگ و دارای پایدارترین اقتصاد را در اتحادیه اروپا می باشد. همزمان رتبه ی بسیار بالایی در پیشرفت انسانی کسب نموده است. به علاوه سهام قابل معاوضه ی ورشو، بزرگ ترین و مهم ترین سهام در مرکز و شرق اروپا می باشد. کشور لهستان به عنوان یک کشور پیشرفته و دموکراتیک با اقتصاد درآمدی بالا و سطح زندگی بسیار بالا در نظر گرفته می شود. همچنین رتبه ی بسیار بالا در آموزش، امنیت و اقتصاد آزاد، دارا می باشد.

با قرار گرفتن بین فرهنگ اروپای غربی شرقی، تاریخ و میراث فرهنگی بسیار با قرار گرفتن بین فرهنگ اروپای غربی شرقی، تاریخ و میراث فرهنگی بسیار غنی شامل یاد بودهای تاریخی و چهارده آثار تاریخی ثبت شده در یونیسکو، دارد.

به طور تقریبی، سالانه 16 میلیون گردشگر از کشوهای مختلف دارد و شانزدهمین کشور پر بازدید در جهان می باشد. عضو اتحادیه اروپا، ناحیه شینگن، NATO و OECD می باشد.

زبان

زبان رسمی در کشور لهستان، زبان لهستانی است که یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپا می باشد.

واحد پول

واحد پول رایج در کشور ، زلوتی لهستان است که 1 دلار معادل 3.79907 زلوتی لهستان و 1 یورو معادل 4.21430 زلوتی لهستان می باشد.

وضعیت آب و هوا

وضعیت آب و هوایی در سراسر کشور اغلب معتدل است. آب و هوای اقیانوسی در شمال و غرب کشور حاکم است و جنوب و شرق اغلب گرم تر و دارای آب و هوای قاره ای می باشد. میانگین دما در تابستان بین 18 تا 30 و در زمستان بین -6 تا 3 درجه ی سانتی گراد است.

انواع اقامت

شرایط اقامت لهستان

اقامت لهستان از طریق استخدام

ثبت شرکت در لهستان

تماس بگیرید
فارسی