روش های اخذ اقامت عمان

اقامت عمان از طریق استخدام

اقامت عمان از طریق خرید ملک

اقامت عمان از طریق ثبت شرکت

در کشور عمان نیز مانند عمده کشور های عربی جهت شروع کسب و کار و برای کسب اقامت عمان باید با یک کفیل عمانی شریک شوید.

حداقل سهم فرد عمانی در شرکت 30% خواهد بود و فرد خارجی می تواند حداکثر 70 % از سهام شرکت را در اختیار داشته باشد. این موضوع در مناطق آزاد کشور عمان می تواند به صورت 100 درصد در اختیار فرد خارجی قرار گیرد.

معمولا اشخاصی که علاقمندن خودشان اختیار شرکت را در دست داشته باشند و نیاز به داشتن شراکت واقعی ندارند، توافقی را با کفیل عمانی به صورت محضری و در حضور وکیل رسمی ثبت میکنند که آن شخص اجازه هیچگونه دخل و تصرفی در در آمد، هزینه، کارکرد، حساب های بانکی و عملکرد شرکت نداشته و به صورت توافقی مبلغی را ماهیانه دریافت می نماید.

موضوع اساسنامه و رشته کاری شرکت می تواند در برگیرنده چند موضوع مختلف باشد. بدیهی است این موضوعات نباید خیلی دور از هم بوده و تقریبا در یک مسیر کاری باشند.

بعد از اقامت عمان معمولا محدودیتی برای انجام کار های مختلف وجود ندارد و در صورتی که نیاز به مجوز های لازم باشد، کارشناسان موسسه مهاجرتی مهرپرور در این زمینه راهنمایی های لازم و در صورت لزوم آن را اخذ می نمایند.

مالیات عمان( مالیات بر درآمد) 12 درصد سود خالص بوده که به صورت سالیانه پرداخت می شود.

عوارض ورود کالا به عمان 5 درصد ارزش کالا بوده که در هنگام ورود کالا اخذ می گردد. شرکتهایی که در مناطق آزد ثبت می گردند در هنگام ورود کالا معاف از عوارض واردات بوده و تنها در صورتی که بخواهند کالا را از مناطق آزاد خارج کنند 5 درصد را می پردازند.

در کشور عمان در بعضی از مناطق پایتخت مانند الموج امکان خرید ملک و اخذ اقامت عمان برای 99 ساله وجود دارد. این خانه ها به صورت ویلایی و یا آپارتمانی به صورت لوکس و با امکانات عالی ساخته شده اند.

حداقل قیمتها برای آپارتمانهای 1 یا 2 خوابه از حدود 105.000 ریال عمانی شروع می شود.

در این مناطق عمدتا اتباع کشور های خارجی پس از کسب اقامت عمان سکونت دارند و دارای محیطی بسیار عالی و با امکانات بالای شهری ساخته شده اند.

محله الموج - مسقط

در حال حاضر با توجه به رشد اقتصاد و قرار گرفتن در مسیر بازسازی کشور عمان، نیاز به متخصصان در تمامی زمینه ها در این کشور رو به افزایش است. معمولا در زمینه های مختلف محدودیتی برای کار کردن برای خارجی ها نیست. هر چند در بعضی از زمینه ها مانند رانندگاه تاکسی اجازه کار به خارجی ها داده نمی شود، اما به صورت کلی فضای کاری زیادی در این کشور وجود دارد.

مطابق بقیه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، کارگران، متخصصان و کارمندان از کشور های هندوستان، پاکستان، فیلیپین و بنگلادش در این کشور زیاد هستند که با دستمزدهای پایین تری نسبت به حداقل حقوق در عمان کار میکنند.

حداقل حقوق عمان 325 ریال عمانی است که  پس از افزایش حقوق ها در سال 2013 از طرف وزارت کار تعیین شده است. این حقوق برای افراد عمانی است که در سطوح پایین و به عنوان حداقل دستمزد تعلق میگیرد. کارگران و کارمندان خارجی و به خصوص اتباع هندوستان، پاکستان، بنگلادش و … پس از کسب اقامت عمان با دستمزدهای پایین تری در حدود 150 ریال به بالا تر کار میکنند که این موضوع برای استخدام اتباع بقیه کشورها شرایط دشوار تری را به وجود آورده است.

در کل در صورتی که تخصص خاصی دارید و علاقمند به اخذ اقامت عمان از طریق استخدام هستید باید انتظار این را داشته باشید که در ابتدا با حقوق های پایین تری نسبت به اتباع عمانی مواجه خواهید شد و پس از گذشت زمان و اثبات تخصص و حرفه خود میتوانید درخواست حقوق های بالاتری را بنمایید.

استخدام در عمان

تماس بگیرید
فارسی